TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ SAKARYA ANADOLU LİSESİ AÇILIŞI Reviewed by Momizat on . Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rıfat HİSARCIKLIOĞLU'nun katılımıyla gerçekleştirilen Tokat-Zile  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sakarya Anado Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rıfat HİSARCIKLIOĞLU'nun katılımıyla gerçekleştirilen Tokat-Zile  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sakarya Anado Rating: 0
Burdasınız: Anasayfa » Genel » TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ SAKARYA ANADOLU LİSESİ AÇILIŞI

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ SAKARYA ANADOLU LİSESİ AÇILIŞI

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ SAKARYA ANADOLU LİSESİ AÇILIŞI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rıfat HİSARCIKLIOĞLU’nun katılımıyla gerçekleştirilen Tokat-Zile  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sakarya Anadolu Lisesi Açılışı’na Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dursun DAĞDELEN,Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRLANGIÇ,Suluova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Aksu,Gümüşhacıköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Can KELEŞ katıldılar.

Açılışta konuşma yapan HİSARCIKLIOĞLU:

“Zenginleşmenin de, birlik ve beraberliği tesis etmenin yolu eğitimden geçer. İş dünyasında yaptığınız her yatırımın riski var. Yatırımı yaparsınız, kar da edersiniz, zarar da edersiniz. Ama tek bir yatırım var ki, onu yaptığınız zaman asla zarar etmezsiniz. O da eğitime yaptığınız yatırım. O hep kâr yazar. Şehir kazanır, ülke kazanır, siz kazanırsınız. Üstelik bu dünyada da gerçek dünyada da kazanırsınız” diye konuştu. ​

Hisarcıklıoğlu, sözlerine Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nda vatanı uğruna şehit olan askerlere Allah’tan rahmet dileyerek başladı. Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü’ne de değinen Hisarcıklıoğlu, Tokat, Çanakkale’de şehadete yürüyen 15’lilerin memleketi. Tokatlı 15’lileri ve tüm Çanakkale şehitlerimizi de rahmetle anıyorum. Allah onlardan razı olsun” dedi.

TOBB olarak açılışını yaptıkları okulun arazisinde geçmişte 1905 yılında 2. Abdülhamit döneminde Zincirli Süfla Mektebi olarak Zile’de açılan ilk mektep bulunduğunu bildiren TOBB Başkanı, “Okul binası, 1. Dünya savaşında revir olarak kullanılmıştı. Kurtuluş Savaşının kazanılmasıyla bu okula ‘Sakarya’ ismi verilmişti. Sakarya okulu, uzun yıllar faaliyet göstermiş ve sonrasında yıkılmış. Biz de 1915’ten bu yana aynı ruh ve aynı heyecan ile ülkemiz için çalışırken, bu arazide bulunan eski okuldaki “Sakarya” ismini yeni yaptığımız okulda da yaşatmak istedik. İşte bu yüzden okulumuzun adını da Tokat Zile TOBB Sakarya Anadolu Lisesi koyduk” diye konuştu.

En büyük sermaye eğitimli insanlarımız

Bazı ülkelerin en büyük sermayesini yer altı kaynakları olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu “Ama bizim en büyük sermayemiz eğitimli insanımızdır” dedi. Hisarcıklıoğlu şöyle konştu: “Ülkemizin geleceği için de bizim daha çok eğitimli, nitelikli insana ihtiyacımız var. İşte bugün burada açılışını yaptığımız bu Anadolu Lisesi hem Tokat’ın hem de ülkemizin ihtiyaç duyduğu başarılı gençlerimizi yetiştirecek. İnşallah bu Anadolu lisesinden mezun olacak gençlerimiz, hem ilim sahibi olacak, hem de icat çıkaran girişimci gençler olacak. Ben küçükken yeni bir fikir ortaya koyduğumda babaannem ‘icat çıkarma olum’ derdi. Ama artık devir icat çıkarma devri. Bakın bizim neslimiz, Türkiye’yi bir tarım ülkesinden bir orta teknolojili sanayi ülkesine dönüştürdü. İnşallah bu yeni nesil de, ülkemizi yüksek teknoloji üreten bir ülkeye dönüştürecek. Ben buna yürekten inanıyorum. Çünkü bizim gençlerimizdeki bu heyecan ve azmi görüyorum. İşte büyükler olarak bizim yapmamız gereken, onların ihtiyaç duydukları altyapı ve destek mekanizmalarını hazırlamak. Bu Anadolu Lisesi de icat çıkaracak, girişimci olacak gençlerimize bu altyapıyı sunacak.”dedi.

Program Zile Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni hizmet binasının gezilmesiyle sonlandı

Clip to Evernote

© 1949 | Bu Site Merzifon Ticaret ve Sanayi Odasına Aittir. Tüm Hakları Saklıdır. Kopyalanamaz..

Scroll to top