Merzifon TSO’da İstihdam Konuşuldu Reviewed by Momizat on . İstihdama Yönelik Devlet Teşvikleri Masaya Yatırıldı 09.03.2017 tarihinde Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan İstihdama Yönelik Devlet Teşvikleri Masaya Yatırıldı 09.03.2017 tarihinde Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Rating: 0
Burdasınız: Anasayfa » Genel » Merzifon TSO’da İstihdam Konuşuldu

Merzifon TSO’da İstihdam Konuşuldu

İstihdama Yönelik Devlet Teşvikleri Masaya Yatırıldı

09.03.2017 tarihinde Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın başlattığı Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Kampanyası çerçevesinde yürütülen çalışmalar ile firmalara sağlanacak olan teşvikler hakkında yapılan bilgilendirme toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Çalışma ve İş Kurumu Amasya İl Müdürü Syn, Osman YILMAZ, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Syn,Nurcan Yurt ŞENEL, KOSGEB Amasya İl Müdürü Syn, Bayram Ali KUKUŞ’un konuşmacı olarak katılığı toplantıya başta Merzifon Kaymakamı Dr. Ozan BALCI olmak üzere, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Atak, TSO Başkanı Dursun Dağdelen, kurum amir ve müdürleri, iş adamları, siyasi parti ilçe başkanları ve muhasebeciler katıldı.

Merzifon Ticaret ve Sanayi Odasının organizatörlüğünde ve ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda firmaların istihdamlarını arttırmaları dolayısıyla devletten alacakları teşvikler işin uzmanları tarafından masaya yatırıldı. Bölgemizde işsizliği azaltıp, istihdamı artırmak amacıyla istihdama yönelik teşvik programlarına dair bilgilendirme amacıyla iş adamlarına ve katılımcılara sunum yapıldı.

Merzifon Kaymakamı Sayın Balcı ve Merzifon TSO Başkanı Dursun Dağdelen’in yaptıkları konuşmaların ortak noktası; sürekli gelişme gösteren dünya ve Türkiye ekonomisi karşısında Merzifon’un da etkileneceği ve etkilendiği. Bu gelişmeler ışığında Merzifon’un tatmin edici bir istihdam skalasına ulaşması gerektiği yönünde idi. Yoğun bir katılımın olduğu toplantı karşılıklı soru-cevap kısmında sonra sona erdi.

 

 

 

Clip to Evernote

© 1949 | Bu Site Merzifon Ticaret ve Sanayi Odasına Aittir. Tüm Hakları Saklıdır. Kopyalanamaz..

Scroll to top