Merzifon TSO 2. Noterle İlgili Duyuru İçin Basınla Bir Araya Geldi Reviewed by Momizat on . Uzun yıllardır Merzifon gündemini meşgul eden ilçeye 2. Noter’in kurulması, nihayet sonuçlanırken, Cumhuriyet Başsavcılığına konuyla ilgili resmi yazının geldiğ Uzun yıllardır Merzifon gündemini meşgul eden ilçeye 2. Noter’in kurulması, nihayet sonuçlanırken, Cumhuriyet Başsavcılığına konuyla ilgili resmi yazının geldiğ Rating: 0
Burdasınız: Anasayfa » Genel » Merzifon TSO 2. Noterle İlgili Duyuru İçin Basınla Bir Araya Geldi

Merzifon TSO 2. Noterle İlgili Duyuru İçin Basınla Bir Araya Geldi

Merzifon TSO 2. Noterle İlgili Duyuru İçin Basınla Bir Araya Geldi

Uzun yıllardır Merzifon gündemini meşgul eden ilçeye 2. Noter’in kurulması, nihayet sonuçlanırken, Cumhuriyet Başsavcılığına konuyla ilgili resmi yazının geldiği belirtildi.
İkinci Noter’in Merzifon’a kurulması ile ilgili basın toplantısı düzenleyen Dursun Dağdelen, yaklaşık 10 yıldır ilçenin gündeminde olan, uğraşılıp da bir türlü getirilemeyen Noter’in dönemlerinde ilçeye kazandırıldığını söyledi.
Beraberinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Demir ile birlikte basın mensuplarının karşısına geçen Dursun Dağdelen, 2. Noter’in Merzifon’a kazandırılması ile ilgili yaptığı açıklamada, “10 yıldır uğraşılıp da getirilemeyen Noter’i Merzifon’a getirdik. İlçeye 2. Noter’in gelmesi ile 1. Noter’in işlerinin azalacağı yönünde bir söylenti var ancak bunun öyle olmadığını belirtmek isterim. Merzifon’un 2. Noteri kaldırmayacağı yönünde söylentilere de, Suluova, Havza ve Osmancık kaldırıyor da 57 bin nüfuslu Merzifon neden kaldırmasın diye cevap vermek istiyorum” dedi.
Kendilerinin ilçeye ikinci Noter’in kazandırılması yönünde iki defa resmi yazı yazdıklarını ancak bu yazılara olumlu cevap gelmediğini, konunun Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak’a iletildiğini söyleyen TSO Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Dağdelen, “Merzifon’a 2. Noter’in kurulması için iki defa TSO olarak resmi yazı ile talepte bulunduk. Ancak bize ikisinde de olumlu cevap gelmedi. Daha sonra Cumhuriyet Başsavcımız Faruk Kaynak beyi ziyaret ettik. Kendisi de Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Müdürlüğü’ne bizim başvurularımıza istinaden neden kabul olmadığı yönünde bir yazı yazdı. Yaklaşık 20 gün önce de sayın Başsavcımız bize müjdeli haberi verdi” dedi.
Bugün Samsun’dan bir heyetin gelerek ilçede daha önce tespit edilen üç bölgeden hangisine Noter’in kurulacağının kararını vereceklerini de söyleyen Dağdelen, “Karadeniz’de bulunan Noter’ler Samsun’dan yönetiliyor. Buraya Samsun’dan bir heyet gelecek ve belirlemiş olduğumuz üç güzergahta incelemelerde bulunacaklar. Biz güzergah belirlerken engellileri ve yaşlıları da düşünerek hareket ettik ve giriş kat olması yönünde tercihte bulunduk. Samsun’dan gelen heyette bu üç bölgeden birini seçerek Noterler Birliği’ne yazısını yazacaklar. Noterler Birliği’de Merzifon’a bir Noter atayacak. Bunun birde askı süreci falan var en kötü ihtimal yılbaşı öncesinde 2. Noter Merzifon’a kurulmuş olacak.
2. Noter’in Merzifon’a kazandırılması konusunda Cumhuriyet Başsavcımız Faruk Kaynak’a, Kıdemli Hakim Yusuf Özkan’a ve siyasi kanatta da konuyla bizzat ilgilenen Amasya Milletvekili Naci Bostancı’ya çok teşekkür ediyoruz” 

Clip to Evernote

© 1949 | Bu Site Merzifon Ticaret ve Sanayi Odasına Aittir. Tüm Hakları Saklıdır. Kopyalanamaz..

Scroll to top